Институтът за следдипломна квалификация при УНСС (ИСК) чества 55 години от своето създаване с юбилейна конференция на тема „55 години традиции и постоянство в продължаващото обучение“, която се провежда под патронажа на ректора проф. д-р Димитър Димитров.
Доц. д-р Георги Николов, директор на ИСК, зам.-декан по учебната работа на факултет „Управление и администрация“ и ръководител на катедра „Регионално развитие“, посочи, че в рамките на конференцията ще бъде пресъздаден животът на Института като част от УНСС с общи цели и постиженията и ще бъдат очертано бъдещото развитие и новите планове, свързани с успешното надграждане на тази идея.
„За нас е важно да даваме възможност на хората, които са получили висше образование да надграждат своето портфолио с допълнителни компетенции и специализации, с които да бъдат по-адаптивни и по-успешни на пазара на труда, да постигаме заедно общоевропейските целите и целите на УНСС“, отбеляза доц. Николов.
Ректорът проф. д-р Димитър Димитров посочи, че е забележителна всеотдайността, с която преподавателите и служителите десетилетие след десетилетие са печелили уважението на академичната колегия и бизнеса с висок морал, иновативност и отдаденост на каузата за непрекъснатото подобряване на квалификацията. Засиленият интерес към програмите на ИСК е доказателство за поддържаната устойчивост на иновативните програми, тяхното качество, полезните знания, търсени от обществото. Ректорът допълни: „ИСК има история и бъдеще, има традиция и посока за научно осмисляне на предизвикателствата на времето и аз съм убеден, че ще продължите да работите с присъщата си мотивация и да давате пример за добър и амбициозен колектив, който с лекота се справя с всички предизвикателства“. Той сподели с аудиторията своите спомени за работата си в Института.
Поздравления по повод юбилея отправиха стари и нови партньорите на ИСК, сред които бяха Кристина Петкова от Агенция „Митници“, възпитаник на УНСС, Александър Стойчев от Vivacom, Виктория Караабова-Стоянова от Българската търговско-промишлена палата, Елена Еленкова, председател на Асоциацията на българските интелигентни транспортни системи, както и Ергин Емин и Мирела Крондева от Асоциацията на българските градове и региони.
Тематичните направления в научната сесия на конференцията бяха свързани с новите предизвикателства и възможностите пред образованието и обучението в контекста на дигитализацията на обществата и икономиката, с възможностите за адаптиране на следдипломното образование на възрастни и студенти към съвременните потребности на бизнеса, с глобализацията и международната дейност, както и с надграждането и разширяването на образователното поле на Института.